Zvezda se baš namučila: Crveno-beli jedva savladali Železničar, brine povreda važnog igrača!
Slavlje fudbalera Crvene zvezde, Foto: Starsport

marakana

Nije bilo nimalo lako

Objavljeno: 21:07h

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Železničar Pančevo na Marakani rezultatom 2:1 u okviru 10. kola Superlige Srbije.

Crveno-beli su se učvrstili na prvom meču i imaju ukupno 25 bodova iz devet odigranih mečeva, šest više od drugoplasirane Mladosti iz Lulana.

Trener srpskog šampiona Vladan Milojević dosta je izmešao sastav u odnosu na meč sa Partizanom.

Vladan Milojević i fudbaleri Crvene zvezde
Vladan Milojević i fudbaleri Crvene zvezdefoto: Starsport

Ipak, i pored toga, Zvezda je od samog starta meča bila bolji i konkretniji rival.

Već u 6. minutu veliku priliku propustio je Aleksandar Katai posle greške Sekua Sanogua.

Usledio je bolji period gosiju koji su imali dve dobre prilike preko Francisa Ezea i Nikole Jovanovića, ali promene rezultata nije bilo.

Domaćin je slomio otpor rivala u 33. minutu. Timi Maks Elšnik je dobro centrirao iz kornera, a Vanja Drkušić je to iskoristio i glavom postigao svoj prvenac u dresu novog kluba.

Jedna interesantna situacija viđena je u 36. minutu, kada je Milikić startovao nad Duarteom, napadač Zvezde je pao, ali je arbitar Jovanović procenio da start nije bio dovoljnog intenziteta za penal.

Egor Prucev je u nadoknadi prvog dela igre imao dobar soloprodor koji se završio udarcem preko gola.

Elšnik je u 53. minutu imao prvu šansu u drugom poluvremenu, ali ga je sjajno zaustavio bivši golman Zvezde Zoran Popović.

Osam minuta kasnije šok za sve na stadionu. Omri Glazer je kasnio sa istrčavanjem, a na kraju je lopta došla do Ezea, koji je sa nekih petnaestak metara uspeo da je pošalje u praznu mrežu, za izjednačenje.

Prilikom te intervencije Izraelac se povredio, pa ga je na golu zamenio Marko Ilić.

Međutim, nije dugo trajala radost gostiju. Posle velike prilike Endiajea i odbrane Popovića u 69. minutu, svega minut kasnije Zvezda je ponovo povela.

Radonjić je probio po boku, uspeo je na vreme da centrira pred gol, a na kraju je Luka Ilić uspeo da pošalje loptu u mrežu i savlada Popovića. Gledao se VAR, i da li je Radonjić stigao na vreme da centrira, ali je pregledom utvrđeno da lopta nije celim obimom izašla van linije gol auta, te je gol priznat.

U nastavku se igralo nešto mirnije, Zvezda je kroz posed privela meč kraju, i upisala nova tri boda.

Izabranike Vladana Milojevića sada očekuje gostovanje Interu, koje je na programu 1. oktobra u Milanu.